Proficiency Sınavı | English Academy

Proficiency Sınavı

Proficiency Sınavı

English Academy Bünyesinde Yer Alan Eğitmenlerin Tamamı Üniversite Eğitmenliği Deneyimine ve Akademik Unvana Sahiptir. Uzman Eğitmen Kadromuz Proficiency Programını Her Üniversitenin Farklı Tip Sınavı Olduğunun Bilinciyle Hazırlamaktadır.

72 Saat Eğitim
ÖZEL DERS ŞEKLİNDE VEYA SINIFLARIMIZ 6 KİŞİLİK KONTENJANLARLA SINIRLIDIR!..

 

Proficiency Nedir?

Hazırlık atlama sınavı olan proficiency, her üniversitenin kendi bünyesinde hazırladığı, dolayısı ile üniversiteden üniversiteye farklılık gösteren bir sınavdır.

Proficiency sonucunda başarı elde öğrenciler doğrudan lisans eğitimlerine başlarken, hazırlığı atlayamayan öğrenciler ise bu sınav sonucunda düzeylerine göre gruplara ayrılarak hazırlık eğitimlerine başlarlar.

Proficiency’de başarı programlı çalışmaya konusunda deneyimli ve uzman öğreticiden profesyonel yardım almakla mümkündür. Hazırlık sınavları zorluğu yada sizden beklenen dil performansı yüksekliği üniversitenin raytingi ile ilgilidir. Bir üniversite reading, writing, speaking, listening becerisindeki performansı baz alırken diğeri sadece reading, writing, listening seviyenizi dikkate alır.

Proficiency sınavı, üniversitelerin İngilizce bölümleri için uyguladığı bir dil yeterlilik sınavıdır. Üniversitelerin İngilizce bölümlerinde okuyan öğrencilerin hazırlık sınıfını geçmek için öncelikle bu sınava girmeleri gerekmektedir. Sınavı geçtikleri taktirde bölümlerinde eğitim almaya hak kazanırlar. Aksi halde, hazırlık bölümünü okuyarak eğitimlerini bir yıl uzatırlar. Her üniversite kendi Proficiency sınavını kendine özgü teknikler kullanarak uygular. Ama yine de genel olarak sınav; okuma ( reading ), dinleme ( listening ), yazma ( writing ) ve konuşma ( speaking ) bölümlerinden oluşmaktadır. Bir öğrencinin Proficiency sınavını geçebilmesi için upper intermediate seviyesinde olması gerekir. Bu sınava giriş hakkı, başvuru zamanı ve sınav bölümleri üniversitelere göre farklılık göstermektedir.

ENGLISH ACADEMY’ de  PROFICIENCY

Eğitim Kadromuz

Kendi alanlarında uzmanlaşmış sertifikalı ve deneyimli öğretmenlerimiz eşliğinde multi medya ile donatılmış ful teknolojik sınıflarımızda eğitimlerimiz gerçekleşir. Konuşma dersleri native ( ana dili İngilizce olan ) öğretmenlerimiz tarafından uygulanır.

Eğitim Programı

Proficiency sınavı her üniversite tarafından farklı teknikler kullanılarak hazırlandığı için, öğrencilerimize eğitim programı yaparken üniversiteleri dikkate alınır. Okullarının geçmiş yıllarda uygulamış olduğu  Proficiency sınavları kullanılarak öğrenciler özel teknik ve yöntemlere aşina hale getirilir. Bununla birlikte beyin fırtınası, istasyon ve kartopu teknikleri kullanılarak gruba ya da kişiye özel sınavlar ve  programlar hazırlanır.

Sınıf ortamı ve atmosfer

Yaparak yaşayarak kalıcı öğrenme sağlamak ve unutmayı engellemek en büyük misyonlarımızdandır. Bu yüzden tam donanımlı  etkileşimli sınıflarda konuşma, dinleme etkinlikleri gerçekleşirken, odak sorunu yaşanmayacak sessiz atmosferde  ise yazma ve okuma-okuduğunu anlama etkinlikleri yapılmaktadır. Akıllı tahta ve özel dizayn edilmiş ses sistemleri sayesinde en etkili dinleme ve anlama dersleri öğrencilerimize sunulmaktadır.

Kursumuzun öğrencilere sağladığı ekstra imkanlar

Grup derslerinde öğrencilerimizin kaçırdığı konuları haftada bir kez bire bir alma hakları vardır. Yapılan sınavlar tamamen ücretsizdir.